Aktivity a okolí

Pension U Krtka se nachází přímo u sjezdovky a lanovky v centru Harrachova. Lokalita je ideální nejen pro milovníky zimních sportů, ale také pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu v Krkonoších. Autobusové nádraží se nachází pouze 6 minut pěšky od pensionu. Na Mumlavské vodopády se od nás dostanete pěšky do 30 min.

Aktivity v Harrachově

Lyžování

Harrachov je ideální destinace pro lyžování s nabídkou čtyř sjezdovek různých obtížností, včetně černé trati s přírodním sněhem. K dispozici jsou dvě čtyřsedačkové lanovky a jeden vlek, které vás vyvezou na vrchol Čertovy hory, kde se nachází i snowpark pro freestylové lyžaře.

Pěší turistika

V okolí Harrachova je mnoho značených turistických tras, které vás zavedou na krásná místa jako jsou Mumlavské vodopády, Čertova hora nebo na česko-polskou hranici k horské chatě Szrenica.

Cyklistika

Harrachov nabízí různé cyklostezky, většinou asfaltové, které jsou ideální pro rodinné výlety. Pro ty, kteří preferují horská kola, jsou zde i trasy s náročnějším terénem.

Adrenalinové aktivity

Vertical park v Harrachově nabízí různé adrenalinové aktivity jako lezeckou stěnu a lanové centrum. Oblíbená je také bobová dráha, která je otevřena každý den.

Golf

Harrachov má nejvýše položené golfové hřiště v Čechách s 9 jamkami, což nabízí unikátní zážitek ve vysokohorském prostředí

Sportovní areály

Můžete využít tenisové kurty, koupaliště nebo si zahrát minigolf. V Harrachově je také outdoorová tělocvična RVL, ideální pro ty, kteří chtějí zůstat v kondici i na dovolené.

Zajímavosti a tipy na výlety v okolí

Mumlavské vodopády

Tyto nádherné vodopády jsou jednou z nejznámějších přírodních atrakcí v Krkonoších. Nacházejí se jen kousek od centra Harrachova a jsou snadno dostupné pěšky. Vodopády padají z výšky 10 metrů a jsou obklopeny malebnou přírodou, což je ideální místo pro relaxaci a focení​

Sklárna a pivovar Novosad & syn

Tato sklárna je jednou z nejstarších stále fungujících sklárnů v České republice. Můžete zde vidět tradiční sklářskou výrobu a poté ochutnat pivo z přilehlého minipivovaru. Sklárna nabízí prohlídky, během kterých se dozvíte více o historii a technikách výroby skla.

Lesnická expozice Šindelka

Tato expozice, kterou provozuje Správa KRNAP, se nachází v budově bývalé lesnické stanice. Nabízí zajímavý pohled na lesnictví, myslivost a ochranu přírody v Krkonoších. Návštěvníci se mohou seznámit s historií lesnictví a vidět různé exponáty, jako jsou lovecké trofeje a nástroje

Výlet na Sněžku

Pro náročnější turisty je výlet na nejvyšší horu České republiky, Sněžku, jedinečným zážitkem. Z Harrachova se můžete vydat po značených turistických trasách, které vás provedou krásnými horskými scenériemi. Na vrcholu Sněžky vás čeká dechberoucí výhled na Krkonoše a okolní krajinu